Zanim zaczniemy malować

Przed Przystąpieniem do malowania z pokoju wypada wytargać wyposażenie albo polokować ów tak, by dawały wygodny dostęp do ścian (kiedy pozostają w izbie – ważne jest rzetelne zabezpieczenie ich osłoną). Musimy również odpiąć rolety, zasłonki, zegary, malowidła, półki i źródła światła (również żyrandol) oraz zdemontować przełączniki. Otwory okienne musimy pokryć taśmą malarską, a posadzki wyłożyć wytrzymałą tekturą. Należy nie zapominać także o zdjęciu lub o oklejeniu grubą taśmą listew przypodłogowych. Zabiegi te uczynią, że malowanie Warszawa nie pozostawi po sobie uszkodzeń w postaci trudnych do zmycia plam z masy malarskiej.
Ściany i sufit tak samo powinniśmy odpowiednio przygotować. Może się zdarzyć, że konieczne będzie uzupełnienie nierówności i rys gipsem, oraz”a po jakimś czasie starcie poprawionych miejsc używając siatki ściernej. W razie potrzeby używając drapaka należy dodatkowo zdrapać łuszczącą się warstwę starej farby.

wdrożenie pokoju do barwienia

Po zakupie wszystkich potrzebnych farb i akcesoriów a także zabezpieczeniu pokoju, możemy zacząć malowanie. Powinniśmy zacząć pokrycia sufitu farbą – poprzez te zabiegi ewentualne zachlapania z farby spadną na jeszcze nie pokrytą farbą powierzchnię i nie niszczą jej wyglądu. Miejmy na uwadze – sufit a ściany mają mieć inny kolor – musimy je odciąć przy użyciu taśmy.

Malowanie ścian i sufitu
Gdy ściana nie była wcześniej malowana fachowiec miesiąc temu ją tynkował – powinniśmy ją jeszcze zagruntować przed malowaniem.

Dodaj komentarz