Malowanie ścian Warszawa

Zakupy do malowania

Jeśli już kupiliśmy wszystko co niezbędne, czyli farby i osprzęt a także zabezpieczeniu pokoju, zaczniemy malować. Należy zacząć od sufitu – poprzez te zabiegi niechciane krople z pędzla pokapią na wciąż niegotową ścianę i nie zmienią jej wyglądu. Co ważne – jeśli sufit i ściany mają mieć inny kolor – musimy zrobić odcięcie przy użyciu taśmy.

Malowanie ścian i sufitu
Ściany i sufit także powinniśmy dobrze przygotować. Jest możliwość, że konieczne będzie uzupełnienie nierówności i pęknięć gładzią, oraz”a po jakimś czasie wygładzenie przegładzonych elementów używając ścierniwa. W razie potrzeby przy pomocy nożyka należy dodatkowo zeskrobać starą powłokę malarską.
Przed Przystąpieniem do malowania z sali trzeba wytargać sprzęty ewentualnie ustawić je w ten sposób, by zapewniały wygodny dojście do sufitu (kiedy mają zostać w izbie – konieczne jest dokładne owinięcie ich osłoną). Należałoby także demontować markizy, zasłonki, zegary, malowidła, półki i halogeny (również żyrandol) również zdemontować gniazda elektryczne i kontakty. Otwory okienne powinno się okleić taśmą malarską, a deski podłogowe okryć dobrej jakości folią. Warto pamiętać jeszcze o zdjęciu lub o oklejeniu szerszą taśmą cokołów podłogowych. Czynności te odniosą się do tego, że malowanie Warszawa nie zostawi po sobie śladów w postaci trudnych do starcia plam z gruntu.

Gdy ściana nie była wcześniej malowana zostały świeżo wykonane gładzie – trzeba ją jeszcze pomalować gruntem przed rozpoczęciem malowania.

przyrządzenie pokoju do kolorowania

Dodaj komentarz