Pierwsze malowanie ściany

Jeśli ściana nie była nigdy wcześniej malowana, właśnie skończyliśmy naciągać gładzie – powinniśmy ją jeszcze zagruntować przed rozpoczęciem malowania.
Malowanie ścian i sufitu
Skoro nabyliśmy już farby i akcesoria oraz przygotowaniu powierzchni, możemy zacząć malowanie. Należy zacząć od malowania sufitu – dzięki takiemu podejściu do sprawy w razie czego zacieki z malowania sufitu pokapią na w dalszym ciągu nie pokrytą farbą ścianę i nie zmienią jej wyglądu. Miejmy na uwadze – jeżeli ściany a sufit mają mieć inny kolor – musimy je odciąć przy użyciu wąskiej taśmy.

przyrządzenie pokoju do barwienia

Ściany i sufit także trzeba odpowiednio przygotować. Jest możliwość, że konieczne okaże się zagipsowanie ubytków i rys masą szpachlową, oraz”a także wyszlifowanie zaszpachlowanych miejsc przy użyciu ścierniwa. W razie potrzeby przy pomocy szczotki ryżowej należy dodatkowo zeskrobać starą powłokę malarską.

Przed Przystąpieniem do malowania z sali jest konieczne pozabierać meble albo rozmieścić ów w ten sposób, by umożliwiały wygodny wstęp do ścian (jeśli mają zostać w sali – ważne będzie rzetelne zabezpieczenie ich streczem). Należy również pozdejmować firanki, zasłony, zegary, obrazy, półki i kinkiety (również gniazdka) a także zdemontować przełączniki. Drzwi musimy okleić taśmą zabezpieczającą, a płytki podłogowe okryć mocną plandeką. Godzi się nie zapominać także o zdjęciu lub o zamaskowaniu szerszą taśmą cokołów podłogowych. Ruchy te odniosą się do tego, że malowanie Warszawa nie zostawi po sobie śladów w postaci trudnych do starcia zacieków z farby.

Dodaj komentarz