Malowanie Warszawa

Malowanie świeżej ściany

A jeżeli ściana jest świeża zostały świeżo wykonane gładzie – powinniśmy ją jeszcze pomalować gruntem przed rozpoczęciem malowania.

Zanim zaczniemy malować z izby powinno się wytargać meble lub poumieszczać ów w ten sposób, by zapewniały swobodny dostęp do ścian (jeśli mają zostać w pokoju – ważne będzie idealne owinięcie ich folią). Powinniśmy również demontować markizy, zasłony, zegary, malowidła, półki i kinkiety (również włączniki) oraz zdemontować przełączniki. Okna musimy pokryć taśmą zabezpieczającą, a posadzki zabezpieczyć wytrzymałą plandeką. Warto pamiętać dodatkowo o zdjęciu lub o zabezpieczeniu wielką taśmą cokołów przypodłogowych. Ruchy te uczynią, że malowanie Warszawa nie pozostawi po sobie śladów w postaci nie łatwych do zmycia zacieków z masy malarskiej.

Pierwsze kroki Malowania
wdrożenie ścian do malowania

Jeśli już kupiliśmy wszystko co niezbędne, czyli farby i osprzęt oraz przygotowaniu pomieszczenia, zaczniemy malować. Powinniśmy zacząć od malowania sufitu – dzięki temu w razie czego krople z malowania sufitu spadną na w dalszym ciągu niegotową powierzchnię i nie niszczą jej wyglądu. Należy pamiętać, że – jeśli sufit i ściany będą miały różne kolory – odetniemy je przy użyciu taśmy.
Podłoże które mamy malować także należy w poprawny sposób przygotować. Jest możliwość, że potrzebne w naszym wypadku będzie uzupełnienie nierówności i pęknięć gipsem, i po jakimś czasie wygładzenie załatanych poprawek przy pomocy papieru ściernego. W razie potrzeby z pomocą nożyka musimy również zdrapać łuszczącą się warstwę starej farby.

Dodaj komentarz